Rektoru padome aicina Saeimas Izglītības komisiju atbalstīt IZM priekšlikumu noteikt pielīdzināšanas kārtību ārvalstu profesoriem bez doktora grāda

dan-dimmock-3mt71MKGjQ0-unsplash

Rektoru padome ir vērsusies Saeimā, aicinot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātus atbalstīt izglītības un zinātnes ministres A. Muižnieces priekšlikumu uzdot Ministru kabinetam noteikt kritērijus un kārtību, kādā akadēmiskā personāla amatu pretendentiem, kuriem nav doktora grāda, pielīdzina zinātniskās darbības sniegumu un kompetenci, kas iegūta citu valstu augstskolās.

 

Ministres priekšlikums uzskatāms par optimālu kompromisa risinājumu, kas izsmeļoši pamatots IZM vēstulē komisijai. Rektoru padome aicina noraidīt likumprojekta 1. lasījuma redakcijā un atsevišķos citos priekšlikumos ietvertos risinājumus.

 

Šobrīd IZM sadarbībā ar Pasaules Banku un Eiropas Komisiju izstrādā jaunu akadēmiskās karjeras modeli – ministrijas projekta kopējais finansējums ir 300 000 euro. Ministrija pamatoti norāda, ka “atsevišķu likuma normu grozījumi pirms konceptuālā risinājuma un tam atbilstošā regulējuma par sistēmisku jauno reformu ieviešanu pieņemšanas neveicina vienota, integrēta un saskanīga risinājuma plānošanu”.

 

Jānis Bernāts, Rektoru padomes ģenerālsekretārs:

“Neskatoties uz vēlēšanu tuvumu, aicinām Saeimu nepolitizēt akadēmiskā personāla karjeras regulējumu. Atbalstot nepārdomātus risinājumus, politiķi faktiski sabotētu IZM un starptautisko ekspertu darbu. Pasaules Bankas ekspertiem jāļauj noslēgt pētījumu, ko Eiropas Komisija finansē Latvijas apstākļiem ievērojamā apjomā.”

 

Pielikumā – pilns Rektoru padomes vēstules teksts.
RP_vestule_SIKZk_IZM_ALgroz981_20211203

 

Saites: