Rektoru padome aicina Saeimas komisijas segt augstskolu izdevumus, kas saistīti ar energoresursu tarifu pieaugumu

markus-spiske-XrIfY_4cK1w-unsplash

Rektoru padome ir vērsusies pie atbildīgajām Saeimas komisijām, un, atsaucoties uz Augstskolu likumu, lūdz Saeimu – pārstāvot valsts augstskolu dibinātāju – rast iespēju segt valsts augstskolām energoresursu tarifu pieauguma dēļ radušos izdevumus.

 

Rektoru padome norāda, ka proporcionāli energoresursu izmaksu palielinājumam pieaug arī valsts budžetā maksājamais pievienotās vērtības nodoklis par patērētajiem energoresursiem. Līdz ar to, Rektoru padome lūdz izskatīt arī citus iespējamos mehānismus, piemēram, valsts visām Latvijas Republikā reģistrētām izglītības iestādēm varētu kompensēt PVN daļu no pieaugošajām energoresursu izmaksām.

 

Rektoru padome arī aicina izvērtēt iespēju samazināt likumā noteiktās PVN likmes gāzes, siltumenerģijas un elektroenerģijas piegādes pakalpojumiem, ko pieļauj ES direktīva par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu.  Šāda regulējuma ieviešana – vismaz uz laiku līdz brīdim, kad energoresursu cenas stabilizējas – ļautu gan iedzīvotājiem, gan organizācijām un uzņēmumiem saglabāt maksātspēju, kā arī norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem.

 

Pielikumā – pilns vēstules teksts.

RP_vestule_Saeimas_kom_energo_cenas_20211108