Rektoru padome: katram no mums jāmeklē iespējas, kā varam palīdzēt Ukrainas tautai

eugene-mykulyak-RgOro99Pfxg-unsplash

Krievijas iebrukums Ukrainā ir šokējis ikvienu arī Latvijas augstskolās. Mums nav stratēģiskā plāna, kā apturēt Krievijas noziedzīgo agresiju pret Ukrainu, tomēr skaidrs, ka visu demokrātisko valstu valdību, starptautisko organizāciju un mūsu visu atbildība ir palīdzēt Ukrainas tautai aizstāvēt savu valsti. Latvijas augstskolas darīs to, kas ir mūsu spēkos – palīdzot Ukrainas studentiem Latvijā, piedāvājot iespējas dienesta viesnīcās izmitināt bēgļus, ziedojot un citādi atbalstot Ukrainu.

Latvijas Rektoru padome ir solidāra ar Ukrainas tautu un mūsu sadarbības partneriem, universitāšu un augstskolu studentiem, docētājiem, institūtu pētniekiem un zinātniekiem – ar katru, kas ir paudis beznosacījumu gatavību cīnīties par savu zemi un valsti. Vienlaikus Latvijas augstskolu rektori aicina Krievijas progresīvo akadēmisko saimi paust skaidru un stingru nostāju, pieprasot nekavējoties pārtraukt asinsizliešanu Ukrainā.

Rektoru padomes priekšsēdētāja, profesore R.Muktupāvela: “Latvijas augstskolu rektori kategoriski nosoda Krievijas agresiju pret miermīlīgu, mūsdienu demokrātijas un humānisma vērtībās balstītu Eiropas valsti. Solidarizējamies ar Ukrainas akadēmisko saimi un apņemamies meklēt iespējas, kā palīdzēt Ukrainas studējošajiem, pasniedzējiem un zinātniekiem.”

Informāciju sagatavoja:

Jānis Bernāts, Rektoru padomes ģenerālsekretārs

Tālr. (+371) 29432214

rp@rektorupadome.lv

Sākums