Rektoru padomes tikšanās ar Igaunijas lietišķo zinātņu augstskolu rektoru padomes pārstāvjiem

20220408_104106 (1)

Š.g. 8.aprīlī Latvijā viesojās Igaunijas lietišķo zinātņu augstskolu rektoru padomes (Estonian Rectors’ Conference of Universities of Applied Sciences (Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu (RKRN)) delegācija: valdes locekle Piret Reinus, Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas prorektore Triinu Kaldoja, Tallinas Lietišķo zinātņu universitātes rektors Enno Lend, Tallinas Veselības aprūpes koledžas rektore Ulle Ernits, Tartu Veselības aprūpes koledžas rektore Ulla Preeden, kā arī Igaunijas Aviācijas akadēmijas rektors Koit Kaskel.

Tikšanās ar Rektoru padomi norisinājās Biznesa augstskolas Turības telpās, kur delegāciju viesmīlīgi uzņēma tās rektors Aldis Baumanis. Starp apspriestajiem jautājumiem – augstākās izglītības sektora interešu pārstāvniecība, sadarbība ar valsts pārvaldi, augstākās izglītības un zinātnes kvalitātes monitorings, valsts finansējuma apjoms, akreditācija, internacionalizācija un citi abām pusēm šobrīd aktuāli jautājumi.

“Tikšanās ar Igaunijas augstskolu rektoriem pagāja draudzīgā gaisotnē, pārrunājot abās izglītības sistēmās kopīgo un atšķirīgo. Tikties ar igauņiem vienmēr ir interesanti, jo mūsu valstis ir līdzīgas, un mēs paši sevi pastāvīgi ar viņiem salīdzinām. Vienlaikus, ir rādītāji, kuros mēs objektīvi esam pārāki. Piemēram, ārvalstu studentu piesaistei igauņiem ir nacionāla līmeņa stratēģija un dāsns publiskais finansējums, tomēr mēs Latvijā esam paveikuši daudz vairāk, un lielu ieguldījumu ir sniegusi arī Biznesa augstskola Turība,” uzsvēra Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts.